VIDEO/ Basha, intervistë në RAI, për protestat popullore që kërkojnë largimin e Ramës

Televizioni italian RAI ka transmetuar një intervistë të liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhënë gazetares Laura Tangherlini, një ditë para protestës kombëtare përpara parlamentit.

Në intervistën në vijim, gazetarja shpjegon paraprakisht se në Shqipëri, një protestë e madhe është thirrur nga partitë e opozitës për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të reja, pas protestave dhe përleshjeve që ndodhën të shtunën e kaluar.

Intervista e plotë në videon, ku kryetari i opozitës Lulzim Basha, shpjegon arsyet e kësaj revolte të fuqishme popullore, nxitur nga bashkëpunimi i dukshëm i qeverisë me krimin.

Shpërndaje këtë artikull:

Komento dhe bëhu pjesë e diskutimit

Powered by themekiller.com