Sekuestrimi i 26 mijë dollarëve në Rinas, ja ku i kishin fshehur turku dhe siriani

Një sasi prej 26.3 mijë dollarësh u sekuestrua në pikën kufitare të Rinasit, ndërsa po tentohej të nxirrej nga Shqipëri për në Stamboll, nga dy persona të huaj, një sirian dhe një turk.

Strukturat e Antitrafikut të Doganës në bashkëpunim me Policinë, sekuestruan mbrëmë sasinë e dollarëve, të cilat ishin të padeklaruara. Policia thotë se këto para u tentuan të nxirreshin jashtë vendin tonë në mënyrë ilegale, nga dy persona me inicialet F.E me kombësi siriane dhe një turk, me inicialet O.A. Kjo shumë parash po tentohej të nxirrej jashtë vendit fshehura, ku dy shtetasit të huaj i kishin futur paratë në mesin e rrobave në valixhe, por pas kontrollit u zbulua shuma e konsiderueshme, e padeklaruar.

“Këto struktura gjatë përpunimit të linjës ajrore Tiranë – Stamboll, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë këta shtetas, ku ju gjetën 26.300 dollarë . Personat dhe provat materiale (dollarët) ju kaluan për veprime procedurale Seksionit të ZMPKM”, thotë policia në një njoftim zyrtar

Shpërndaje këtë artikull:

Komento dhe bëhu pjesë e diskutimit

Powered by themekiller.com