Champions, Ronaldo kërkon t’i kundërpërgjigjet Messit

Sonte është nata e dyte e Champions Legue ku do kemi disa super ndeshje siç mund të përmendim: Real Madrid-Roma;  Valencia-Juventus dhe Manchester City-Lyon.

Pas 9 vitesh Ronaldo do luajë me një ekip tjetër dhe kjo do jetë nata e parë për të, ku do tentojë t’i kundërpërgjigjet Messit i cili mbrëmë arriti të shënonte hat-trick.

Për Ronaldon nuk do jetë aspak e lehtë sepse Valencia është një ëkip shumë i ndërlidhur dhe i fortë, gjë që mund të bëjë që Ronaldo ta ketë të vështirë shënimin e golit.

Gjithashtu Ronaldo do jetë në luftë edhe në nivel loje pasi dy kandidatëte tjerë për lojtarin më të mirë në botë do përpiqen ti bëjnë konkurrencë. Salah në ndeshjen e mbrëmshme ndaj PSG-së bëri një ndeshje të mirë.

Modric sonte do luajë kundër Romës, por ai në çdo ndeshje që luan shkëlqen, prandaj që nuk pritet ndonjë zhgënjim tek kjo ndeshje.

Gjithçka mbetet për tu shijuar sonte, duke filluar sonte 20:45.

Shpërndaje këtë artikull:

Komento dhe bëhu pjesë e diskutimit

Powered by themekiller.com